19.01.2019.
Zaprzysiężenie SU

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego to dobra lekcja demokracji. Kampania wyborcza, hasła wyborcze i kulturalna rywalizacja to elementy, których uczą się dzieci w naszej szkole.

Dopełnieniem wyboru nowej Rady Samorządu było jej zaprzysiężenie, które odbyło się w dniu 18.10.2012 r. Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego – Dariusz Kosiński, Emilia Smolarczyk i Aleksandra Krysztosiak, złożyli uroczystą przysięgę w obecności Dyrektora naszej szkoły pana Pawła Prusika i Rad Klasowych IV – VI oraz zaproszonych gości: przedstawiciela Rady Rodziców i rodziców członków Rady SU.

A tak brzmiały słowa przysięgi, odczytane przez opiekuna SU panią Magdalenę Hulak:

My członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego przyrzekamy: godnie reprezentować szkołę, sumiennie wypełniać obowiązki i pracować dla całej społeczności szkolnej, nie zawieść zaufania koleżanek i kolegów, nie nadużywać uprawnień i postępować zgodnie z kodeksem moralnym.

Po zaprzysiężeniu Dyrektor pan Paweł Prusik pogratulował Radzie SU i złożył życzenia a Dariusz Kosiński, przewodniczący SU, podziękował za okazane zaufanie, obiecał spełnić swoje postulaty wyborcze i zaprosił Radę Klas IV – VI na pierwsze zebranie.