18.01.2019.
Zawody w szczypiorniaka

Koniec grudnia to wysokie osiągnięcia sportowe chłopców i dziewcząt. Jak co roku braliśmy udział w Mistrzostwach Dzielnicy Wola w piłce ręcznej. 

Chłopcy doszli do finałów tracąc tylko jedną bramkę podczas kilku meczy, a sami zyskując dziesięć. Mimo czterech rzutów karnych, niezawodny bramkarz Paweł Ławecki obronił aż trzy. Mecz finałowy po 20u minutach gry zakończył się naszym zwycięstwem wynikiem 7:5. Dzięki temu chłopcy zdobyli złoto w dzielnicy i będą dalej reprezentować szkołę na mistrzostwach Warszawy.

Dziewczynki po zaciętych walkach zdobyły srebro. Ich mecz finałowy został okrzyknięty najbardziej emocjonującym widowiskiem sportowym na przestrzeni kilku lat. Gra obu drużyn była tak wyrównana, że wynik nie został rozstrzygnięty nawet po dogrywce. Zgodnie z regulaminem odbyła się seria rzutów karnych, po których nadal trwał remis. Kolejne rzuty karne i… przegrywamy jedną bramką. Łzy rozpaczy naszych zawodniczek mieszały się z okrzykami radości przeciwnika. Jednak wszyscy szczerze gratulowali naszej drużynie, kibice, koledzy ze szkoły oraz nauczycielki WF. Dla nas dziewczyny jesteście zwycięzcami. Bardzo ciężko pracowałyście na swój sukces, walczyłyście do samego końca. Społeczność szkolna jest z Was dumna!

 


Reklama:klimatyzacja