19.06.2018.
"Ortografia na medal"
Piątego stycznia 2013 roku odbył się dzielnicowy etap konkursu ortograficznego "Ortografia na medal", w którym brali udział uczniowie ze szkół w dzielnicy Woli, w tym troje z naszej szkoły Reprezentowali nas: Konrad Kruk, Adam Rydzewski i ja Aleksandra Piekarzewicz. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów. Konkurs odbył się w SP 222.
Dyktando było trudne. Rzadko używane wyrazy występowały częściej niż znaki interpunkcyjne. Nie było nawet czasu na zastanawianie się. Z treści opowiadania niewiele dało się zapamiętać, ale wyrazy takie jak: "piegża", czy "gżegżółka" do dziś kołaczą mi się po głowie.
Myślę, że dzięki takim konkursom lepiej poznajemy język, którego używamy na co dzień, a także uczymy się wiele nowego. Sama nie wiem, jak to się stało, że mimo takie stopnia trudności, udało mi się zdobyć III miejsce i dzięki temu przeszłam do kolejnego etapu.
Czy znajdzie się osoba, która w ostatnim etapie napisze dyktando bezbłędnie? Zobaczmy...

Autorem tekstu była uczennica klasy 6b: ALEKSANDRA PIEKARZEWICZ