21.10.2018.
Dzień Promocji Szkoły

28 lutego 2013 roku w naszej placówce odbył  się  „Dzień Promocji Szkoły”. W tym dniu gościliśmy młodych kandydatów na uczniów oraz ich rodziców.

Zgromadzonych przywitał Dyrektor Szkoły – p. Paweł Prusik. Obecni byli także: Wicedyrektor – p. Beata Ciemięga, kierownik świetlicy – p. Jolanta Władzińska, psycholog i pedagog szkolny oraz cała kadra nauczycielska.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazów akrobatycznych w wykonaniu dzieci z klas sportowych. Uczniów przygotowali do tego występu trenerzy UMAKS-u, tj. p. Jolanta Górska, p. Krzysztof Kosiński oraz p. Magdalena Hulak. Pod kierownictwem p. Remigiusza Zackiewicza, swoje umiejętności zaprezentowali także młodzi siatkarze.

Zebrani rodzice mogli obejrzeć prezentację multimedialną „Nasza szkoła” dotyczącą organizacji pracy placówki oraz przedsięwzięć, akcji i projektów przez nią podejmowanych, a  także zapoznać się z szerokim wachlarzem zajęć dodatkowych i ofertą świetlicy. Psycholog szkolny – p . Weronika Kobak – przekazała wszystkim informacje na temat dojrzałości szkolnej oraz predyspozycji psychomotorycznych dziecka sześcioletniego.

Podczas spotkania nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych uczestników. Uczniowie klas starszych przygotowali wspaniałe przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. Inscenizacja ta zachwyciła widzów. Świetna gra aktorów, ich zaangażowanie oraz perfekcyjna dbałość o szczegóły wywołały entuzjastyczną reakcję publiczności. Nad całością projektu teatralnego czuwały – p. Iwona Cichocka oraz p. Iwona Chruściel. Scenografię i kostiumy przygotowała p. Anna Żelechowska, a oprawą muzyczną zajmowała się  p. Justyna Uchrońska.

Na zakończenie tej części spotkania, zgromadzeni goście zostali zaproszeni do zwiedzania sal lekcyjnych,  pracowni przedmiotowych, biblioteki. Rodzice mieli okazję porozmawiać z nauczycielami i uzyskać odpowiedzi na szereg  nurtujących ich  pytań z zakresu m.in.:  pracy z dzieckiem sześcioletnim w pierwszej klasie, adaptacji w warunkach szkolnych, przygotowania naszej szkoły na przyjęcie dzieci najmłodszych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli przybyłym gościom ulotki informacyjne.

Uczestnicy „Dnia Promocji Szkoły” wysoko ocenili jego wartość merytoryczną oraz walory organizacyjne.