19.10.2018.
Pierwszy dzień wiosny

Nadszedł wreszcie dzień, na który wielu z nas czekało! 21 marca, WIOSNA! Ale…gdzie ona jest? Za oknami? Nie! Za oknami mróz… śnieg… Mimo wszystko i tak postanowiliśmy świętować początek tej kolorowej pory roku.

„W marcu jak w garncu”, czyli raz jest ciepło, raz zimno. Dzisiaj w naszej szkole atmosfera była bardzo gorąca, zwłaszcza na pierwszych dwóch lekcjach. Postanowiliśmy troszkę pomieszać jak w „garncu” i zamieniliśmy się miejscami z nauczycielami. Tego dnia chętni uczniowie mogli prowadzić lekcję, a nauczyciel mógł stać się uczniem. Cóż to była za zamiana! Nowi „nauczyciele” siedzieli przy biurku, sprawdzali listę obecności, niektórzy nawet mogli wpisać temat do dziennika! Najważniejsza rzecz i zarazem, jak sami stwierdzili, najtrudniejsza, to prowadzenie lekcji. Realizacja tematu nie byłaby taka trudna, gdyby nie to, że cały czas trzeba było panować nad grupą rozmawiających uczniów:

- Jak można prowadzić lekcję w takim hałasie?

- Jak można uciszyć dzieci?

- Co trzeba zrobić, żeby uczniowie zaczęli słuchać?

Takie pytania padały do nauczycieli po lekcjach. Największą frajdę mieli chyba właśnie oni - nauczyciele J Mogli usiąść „po drugiej stronie biurka” i przypomnieć sobie jak to jest być uczniem. Niektórzy z nich udawali prymusów, a niektórzy… łobuzów! J Zadawali wiecznie te same pytania, niedokładnie wykonywali ćwiczenia i… ROZMAWIALI Z INNYMI UCZNIAMI J Tak było na lekcji WF w klasie IV i V. Patrycja, Ola, Emilka i Łukasz jednogłośnie stwierdzili, że bycie nauczycielem to trudna praca. Mimo wszystko i tak im się podobało.

Prowadzenie lekcji przez uczniów to nie był koniec atrakcji. Podczas długich przerw urządziliśmy mini-dyskotekę. Włączyliśmy muzykę i mogliśmy trochę potańczyć. Początkowo każdy był trochę nieśmiały, ale jak dziewczyny z szóstej klasy pokazały kroki taneczne, od razu atmosfera się ociepliła i każdy próbował nauczyć się tańca. Była taka super impreza, że szkoda było ją kończyć. Oby więcej takich inicjatyw! Mamy nadzieję, że po takich szkolnych szaleństwach przyjdzie wreszcie długo oczekiwana WIOSNA!!! J