17.01.2019.
Święta majowe

26 kwietnia 2013 roku odbyło się przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Majowych.

Dzieci z klas IV i V, wsparte przez koleżanki z klas I zaprosiły wszystkich na niezwykłą podróż do przeszłości.

Najpierw z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim przeniosły się do 1791 roku, kiedy to uchwalono konstytucję 3 maja. Dzieci uczestniczyły w obradach Sejmu Wielkiego i w podpisaniu ustawy zasadniczej. Następnie przeniosły się w 1977 rok, gdzie uczestniczyły w pochodzie z okazji Święta Pracy.

Ostatnim punktem podróży był rok 2004 i dzień wstąpienia Polski do UE oraz Dzień Flagi Państwowej.

Na koniec dzieci wykonały piosenkę finałową i zaprosiły wszystkich do świętowania świat obchodzonych na początku maja.

Nad całością przedstawienia czuwała p. Anna Kozłowska, oprawę muzyczna przygotowała p. Justyna Uchrońska.Podczas przedstawienia pokazywana była prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Annę Gąsiorowską. Scenografię i kostiumy przygotowały p. Anna Żelechowska i p. A. Górecka.