19.08.2018.
Dzień języków obcych
W piątek 24 maja odbyła się kolejna edycja Dnia języków obcych...
Ów dzień był również okazją do podsumowania rocznego projektu językowego.
Każda z klas 1-4 miała za zadanie wyszukać informację na temat wybranego przez organizatorów miasta i przygotować w dowolnej formie prezentację. Uczniowie świetnie się spisali, mogliśmy dzięki nim dowiedzieć się ważnych informacji np. o Londynie, Kairze, Moskwie, czy Tokio.
Starsi uczniowie stanęli przed troszeczkę trudniejszym zadaniem. Wzięli udział w warsztatach językowych prowadzonych przez Zoe, studnkę z Chin, która tego dnia gościła w naszej szkole. Dzięki prezentacji przygotowanej przez naszego gościa, nasi podopieczni mogli poznać kulturę, obyczaje i kuchnię państwa środka, a nawet "liznąć" trochę chińskiego :)

Finałową częścią dnia było przedstawienie "The missing skeleton" wystawione w kilku językach z dominacją angielskiego i włoskiego. Spektakl w reżyserii p. Rafała Tyburskiego i p. Krystyny Matuszewskiej-Basso zebrał pochlebne recenzję. Aktorzy głównie z klasy 5a, ale także i innych klas, spisali się na medal :) Również oprawa muzyczna pod kierunkiem p. Uchrońskiej i p. Kozłowskiej otrzymała ogromne owacje.

W ramach Dnia języków obcych przeprowadzono również konkursy. W klasach młodszych zwyciężył DAMIAN RADOWSKI z kl. II a, natomiast wśród starszych wygrała ALEKSANDRA PIEKARZEWICZ z kl. VI b.

Gratulujemy laureatom !!! Wyczekujemy już kolejnego dnia, w którym na chwilę zapomnimy naszego pięknego polskiego języka :)