19.01.2019.
Roztrzygnięcie konkursów przyrodniczych
Przez cały rok szkolny 2012/2013 w naszej szkole odbywały się różnego rodzaju przyrodnicze konkursy. Oto ich wyniki...

W maju rozstrzygnięty został konkurs przyrodniczy dla uczniów klas IV – VI z wiedzy o kosmosie „Odyseja kosmiczna”. Konkurs dotyczył ciał i zjawisk występujących w przestrzeni kosmicznej, ich charakterystyki oraz badań i odkryć prowadzonych poza naszą planetą. Zwycięzcą konkursu został Kacper Miśkiewicz z kl. VI A, II miejsce zajęła Agnieszka Zakrzewska z kl. VI A, trzecie miejsce Joanna Wieczorek… również z kl. VI A. wyróżnienie otrzymał Mikołaj Machnio, uczeń kl. IV B, który liczbą zdobytych punktów otarł się o podium i zadziwił swoją „kosmiczną” wiedzą w rywalizacji ze starszymi kolegami.

24 maja 2013 r. rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs interdyscyplinarny przyrodniczo – matematyczno – lingwistyczny, o najpiękniejszych miastach w Polsce. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 221 przy ul. Ogrodowej. Spieszymy donieść, że zwycięzcą konkursu, a tym samym omnibusem wiedzy o naszych rodzimych miastach został nasz uczeń Jakub Paśk z kl. VIB.

Z końcem roku szkolnego rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów klas czwartych, zatytułowany „Z poradnika młodego zielarza”. Czwartoklasiści w tym roku szkolnym poznawali środowiska lasów, pól i łąk, uczyli się o dotąd nieznanych gatunkach drzew i roślin zielnych. Zwieńczeniem działu o tej tematyce był konkurs, na najładniejszy zielnik. Najwyżej punktowane było samodzielne, rzetelne wykonanie prac, merytoryczna poprawność w oznaczaniu roślin oraz dokładne ich przygotowanie. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli Natalia Kruczkowska z kl. IV A i Dawid Papazjan z kl. IV C, miejsce drugie – Radosław Tamang z kl. IV B, Julia Żelisko z kl. IV A i Seweryn Mantey z kl. IV B, a miejsca trzecie Anna Rydzewska z kl. IV C i Kamil Faustman z kl. IV A.