22.10.2018.
INTERNETOWY TEATR TVP w Szkole Podstawowej nr 26
   12 września 2013r. pracownia polonistyczna na chwilę zamieniła się w salę teatralną -  tym razem za pomocą łącza internetowego i tablicy multimedialnej!

Klasa VIb zaprosiła młodszych kolegów z klasy IIb na wspólne obejrzenie spektaklu na żywo. Sezon teatralny rozpoczęła bajka muzyczna pt.: "Jaś i Małgosia" transmitowana z Opery i Filharmonii Podlaskiej i Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. To interaktywna bajka o charakterze muzyczno-teatralnym według tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Roberto Skolmowskiego. Znana dotychczas historia rodzeństwa wprowadziła uczniów w żywy świat instrumentów i różnorodnych dźwięków, poprzez przekształcenie się Jasia w trąbę a Małgosię we flet.
Małgorzata Szostakowska stworzyła niezwykle malarską, dopracowaną w szczegółach scenografię, dzięki której dzieci miały możliwość realnie znaleźć się w prawdziwie bajkowym świecie. Drzewa w kształcie trąb, domek czarownicy - piernikowy kontrabas. Pod stopami Małgosi rozkwitły leśne kwiaty, po trawie przemykały  małe zwierzątka: lis, sowa, królik. W łosich łopatach – za zwierzęta te przebrana zostały orkiestra – uwinęły gniazda ptaszki. Całość emanowała kolorami, ciepłem, pogodą.
                     Ten nowatorski projekt prowadzony jest przez Telewizję Polską od października 2012 r. Jego założeniem jest wykorzystanie nowoczesnej technologii jako sposobu dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez wielotysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.
                   Dzięki takim przedsięwzięciom wychowujemy kolejne pokolenie odbiorców i miłośników teatru.

Kolejny spektakl już 20 września!