21.08.2018.
Piknik ekologiczny klas młodszych

W dniu 04.10.2013r.klasy 0-III wzięły udział w PIKNIKU EKOLOGICZNYM.

Oddziały przedszkolne odwiedziły SWER- A.GROTKOWSKIEGO,

Klasy I  odwiedziły PARK UJAZDOWSKI

KLASY II spędziły czas w PARKU MOCZYDŁO

KLASY III podziwiały  ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

Celem pikniku było: kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie zainteresowań własnym regionem-jego kulturą ,a w szczególności stanem środowiska;rozwijanie obserwacji i planowania. Podczas spacerów  dzieci gromadziły materiał przyrodniczy potrzebny do wykonania prac plastycznych w szkole. Dobra pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Dzieci z ogromną radością obserwowały przyrodę,zadawały pytania. Nie zabrakło też czasu na II śniadanie- smakowało szczególnie dobrze, bo na świeżym powietrzu i po dużej porcji ruchu.   Każdy wrócił do szkoły z pięknym jesiennym bukietem liści. To jednak nie koniec przygody z przyrodą –w szkole zostaną wykonane prace plastyczne -najładniejsze z nich wezmą udział w konkursie .Nagrodzone prace zostaną umieszczone na wystawie.