18.01.2019.
Ślubowanie klas pierwszych
" Idą pierwszaki dawne maluchy,
jeden w drugiego to same zuchy... "
  Dzień ten na długo pozostanie w pamięci pierwszaków i rodziców. 14.10.13 r.  w naszej szkole odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły.
        Dzieci były odświętnie ubrane, a o powadze chwili świadczyły  bordowe birety na głowach. Społeczność uczniowska powiększyła się o 46 uczniów, uczęszczających do klasy I a ( wych. Małgorzata Drozdowicz) i I b ( wych. Weronika Boczar).
        Pan Dyrektor ciepło powitał najmłodszych, a następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Symboliczne pasowanie na ucznia odbywało się poprzez gest dotknięcia każdego malucha wielkim, kolorowym ołówkiem.
        Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna klas pierwszych i witających ich starszych kolegów , którzy również ofiarowali młodszym kolegom upominki w postaci serduszek.
       Dalsza część uroczystości odbywała się w klasach, gdzie rodzice przygotowali dla swoich pociech wspaniałe słodkości, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy.
       Wychowawczynie klas I i cała społeczność szkolna życzą pierwszakom radosnych chwil spędzonych w murach tej szkoły, bardzo dobrych ocen i prawdziwych przyjaźni - takich na całe życie.