23.03.2019.
TEATR NA ŻYWO "Mikrokosmos"
7 października 2013 r. Telewizja Polska wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym (NInA) przeprowadziła kodowaną transmisję z Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego pantomimy „Mikrokosmos” według scenariusza i reżyserii Konrada Dworakowskiego.
                Nasza szkoła po raz drugi mogła uczestniczyć w projekcie Internetowego Teatru TVP.  Tym razem do obejrzenia spektaklu pt.: Mikrokosmos, zostały zaproszone tylko klasy szóste.
                "Mikrokosmos” to odważna interpretacja popularnej baśni Hansa Christiana Andersena pt.: „Calineczka”. Bohaterką spektaklu nie jest powszechnie znana bezbronna, zagubiona i niewinna dziewczynka, lecz zadziorna i zbuntowana, która poprzez podróż po świecie zwierząt odnajduje własną tożsamość. Autor, wykorzystując pantomimę, światło i dźwięk, stworzył niezwykle plastyczne widowisko podejmujące trudny temat relacji międzyludzkich, kierując wieloznaczne przesłanie nie tylko do dzieci, ale również do dorosłej widowni.
                   Wystawiana przez Wrocławski Teatr Pantomimy sztuka jest odważna, tak jak cała twórczość Konrada Dworakowskiego i mimo że do prostych w odbiorze raczej jej nie zaliczymy, to zdecydowanie zalecam wpisanie „Mikrokosmosu" na listę spektakli obowiązkowych.