23.10.2018.
A gdy wolności nadszedł czas
8 listopada 2013r. mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym apelu z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas V i VI po kierunkiem p. Iwony Chruściel, p. Anny Kozłowskiej i p. Ewy Ziejewskiej przedstawili w niezwykle wzruszający sposób historię naszej ojczyzny.

Spektakl uświetnił występ chóru pod kierunkiem p. Małgorzaty Dębińskiej - Kapsiak, który wprowadził nas w atmosferę refleksji, a dekoracje i stroje przygotowane przez p. Annę Żelechowską sprawiły, że wszyscy czuliśmy się jak na wspaniałej lekcji historii.

Przedstawienie pt.:  A gdy wolności nadszedł czas... przypomniało nam historię Polski od czasów pierwszych Piastów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Na zaproszenie uczniów i nauczycieli przygotowujących przedstawienie przybyli również Kombatanci ze Zgrupowania AK Chrobry II oraz Ksiądz Proboszcz z par. Św. Alojzego Orione