21.01.2019.
"Calineczka" w Internetowym Teatrze dla Szkół

Dnia 22 października 2013r. po raz kolejny mieliśmy okazję poczuć się jak w teatrze, nie wychodząc ze szkoły. Tym razem uczestniczyliśmy w transmisji  na żywo spektaklu pt.: "Calineczka" z Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. 

Chyba wszyscy znają historię Calineczki. Każdy przecież był kiedyś mały, a to wcale nie takie łatwe, gdy świat wokół zdaje się być wielki, dziwny i uszyty całkiem nie na naszą miarę. Pewnie dlatego historia maleńkiej dziewczynki, która przyszła na świat z pąka kwiatu, towarzyszy nam już od paru pokoleń. I jak to z baśnią bywa, wciąż warto ją czytać, a jeszcze lepiej opowiadać własnymi słowami. Wtedy baśń staje się zwierciadłem, w którym możemy zobaczyć siebie. I nie raz parsknąć śmiechem na ten widok, bo czy mali, czy już duzi, bywamy nie raz bardzo zabawni. 

"Calineczka" - musical familijny na motywach ponadczasowej baśni Andersena, to pełna humoru fantazja teatralna o dorastaniu i poszukiwaniu przyjaźni. Libretto: Andrzej Ozga i Marek Bartkowicz, reżyseria: Andrzej Ozga.

Spektakl w sali polonistycznej  obejrzały klasy 3b , 3c , 2b, 5b i 5c wraz z nauczycielkami: p. Ewą Ziejewską, p. Małgorzatą Łucyk, p. Agnieską Liszkiewicz - Pakulską i p. Dorotą Wójcik.

Uczniowie klas piątych napisali swoje recenzje na temat obejrzanego przedstawienia i już z niecierpliwością czekają na kolejny spektakl.

 


Reklama:klimatyzacja