22.06.2018.
Dzień dobrego jedzenia

,,Z warzywami żyję w zgodzie – jem je co dzień ”- pod takim hasłem po raz kolejny w naszej szkole 15 listopada br. obchodziliśmy Dzień Dobrego Jedzenia. Uczniowie każdej klasy przygotowali potrawy i przysmaki warzywne, które zaprezentowane zostały w SP nr 63 przy ulicy Płockiej. Za przygotowane stoisko nasza szkoła otrzymała wyróżnienie.

Ponadto drobnymi upominkami zostali nagrodzeni uczniowie, którzy wzięli udział w Literackim i Plastycznym Konkursie „Wiem, co jem”: Katarzyna Szkil z  kl. VI b , Aleksandra Gad z kl. IV a, Mateusz Wójcik z kl.IIIa  oraz Evelina Avetisyan kl. IIIc.

Uczniowie w naszej szkole z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie „Warzywne Ploteczki” przygotowane przez klasy III i wiersz „Na straganie” w języku angielskim zaprezentowany przez czwartoklasistów.  Wierszem i piosenką aktorzy przekazali bardzo ważne informacje na temat konieczności spożywania zdrowych produktów, różnorodności warzyw i tego, że warzywa i owoce  są jednym z głównych źródeł witamin. Po przedstawieniu zespoły klas przystąpiły do realizacji przydzielonego im zadania. Pierwszaki wykonały Piramidę zdrowego żywienia, klasy drugie kanapki i warzywne zwierzaki, a klasy trzecie surówki. Uczniowie klas starszych przygotowali prezentację na temat wybranej grupy warzyw, pochodzenia, walorów odżywczych, zastosowania. Równolegle z działaniami w klasach, w szkolnej stołówce - delegacje klas IV-VI przygotowały surówki według wylosowanego wcześniej przepisu. Dodatkowym walorem szkolnego przedsięwzięcia były przygotowane przez dzieci kosze pełne witamin-, czyli wypełnione po brzegi różnorodnymi warzywami.  Za najpiękniejsze kosze, najsmaczniejsze surówki wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy.