19.06.2018.
Lekcja w Muzeum Kolejnictwa
     W czwartek 21 listopada uczniowie klasy 2 b wybrali się na ciekawą lekcję do Muzeum Kolejnictwa, pt. ,,Bezpieczna droga do domu i szkoły”.

Najpierw wszyscy z zainteresowaniem poznali początki kolei, o których opowiadała pani przewodnik i obejrzeli makiety pierwszych pojazdów parowych poruszających się po szynach. Dzieci widziały też i zwiedzały stojące na stacji lokomotywy. Teraz będą wiedziały, co to jest semafor, tor, parowóz i jak to się dzieje, że para wprawia w ruch tak olbrzymi pojazd Gdy dzieci oglądały ruchomą kolejkę zaznajomiły się z zasadami działania sygnalizacji świetlnej, poznały drogowe znaki ostrzegawcze oraz zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i peronach dworcowych. Na zakończenie uczniowie obejrzeli krótki film o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych. Polecamy tę lekcję innym klasom.