23.10.2018.
Góra Grosza na Miedzianej

22 listopada br. o godz. 10.30, w naszej szkole odbyła się na inauguracja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2013”.

W planach uroczystości było: pokaz liczenia monet w specjalnej maszynie, prezentacja sposobu przygotowania akcji w szkole, pokaz akrobatyczny oraz spotkanie z Iwoną Bajkowską - prowadzącą Rodzinny Dom Dziecka w Poświętnem i Dariuszem Michalczykiem - dyrektorem Domów dla Dzieci w Mrągowie.

Tradycyjnie patronat nad akcją objęła Minister Edukacji Narodowej, Pani Krystyna Szumilas. Akcja „Góra Grosza” odbywa się w szkołach wszystkich typów na terenie całej Polski w dniach: od 25 listopada do 6 grudnia br.

W szkołach w tym czasie uczniowie wraz z nauczycielami organizują zbiórkę drobnych monet (od 1 gr do 50 gr). Po sporządzeniu protokołu zapakowane odpowiednio monety przesłane są za pośrednictwem UPS do firmy przeliczeniowej, a następnie przewiezione do banku.

Zebrane środki zostaną wykorzystane, tak jak w latach poprzednich, na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Akcja, organizowana jest już po raz czternasty, jest jedną z największych akcji społecznych w Polsce. Dotychczas Towarzystwo Nasz Dom zebrało ponad 24 miliony złotych. Tylko w ubiegłym roku uczniowie z ponad 10 tys. Szkół z całej Polski zebrali 250 ton drobnych monet o wartości ponad 2,8 miliona złotych.

Każda ze szkół, biorących udział w akcji otrzymuje dyplom, a te, które uzbierają najwięcej pieniędzy, dodatkowo nagrody.

Pełna informacja na temat przyznanej pomocy znajduje się na stronie Towarzystwa NASZ DOM:www.towarzystwonaszdom.pl.

Zapraszamy Państwa do udziału w tegorocznej akcji!!!