23.10.2018.
Kuchnia włoska w naszej szkole

Zamykamy oczy i dajemy się ponieść wyobraźni… Jest upalne lato. Italia… Rzym…Via Marco Aurelio. Wracając z wycieczki z Colosseum, mamy ochotę  na tradycyjny włoski obiad. „Buon giorno” - to właściciel restauracji Trattoria Romana,  z której dobiegają dźwięki piosenek włoskiego piosenkarza Adriano Celentano zaprasza nas do środka. Rozsiadamy się wygodnie, a uprzejmy kelner podaje nam menu. Decydujemy się na „Minestra di verdure, spaghetii con pomodori, succo di frutta”.

Najwyższy czas wrócić do rzeczywistości…W listopadowy, ponury, chłodny dzień nasza stołówka zamieniła się w przytulną, radosną i barwną restaurację serwującą włoskie potrawy. Młodzież z klasy 6b udekorowała całe pomieszczenie w barwy włoskie. Każdemu dziecku obiad przyniosła wysokiej klasy obsługa kelnerów.

Zaciekawiła nas przygotowana wcześniej reklama kuchni włoskiej. Na twarzach uczniów i nauczycieli było widać uśmiech i zadowolenie -  wszyscy bez wyjątku byli pod wrażeniem umiejętności kelnerskich naszych szóstoklasistów. Dziesięcioosobowa ekipa  kelnerska wykazała się zaradnością, inicjatywą, spostrzegawczością oraz zwinnością - to nieodzowne cechy w tej profesji.

Grazie mille całej obsłudze stołówki za pyszny obiad, a zwłaszcza spaghetii, a klasie 6b za stworzenie miłej atmosfery.