18.01.2019.
Warsztaty językowe
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 4-6 brali udział w warsztatach językowych organizowanych przez organizację studencką "AIESEC"- zrzeszającą studentów z całego świata. Tym razem gościliśmy prelegentów z: Australii, Sri Lanki, Meksyku i Maroka. Każdy z nich przygotował szereg prezentacji nt. swojego kraju: położenia geograficznego, klimatu, przyrody, zwyczajów tam panujących, świąt oraz tradycyjnej kuchni. Poznaliśmy także podstawowe słowa w języku hiszpańskim, francuskim, arabskim oraz sinhala ( język urzędowy na Sri Lance).

Oprócz prezentacji poznaliśmy wiele ciekawych zabaw. Tańczyliśmy, przebieraliśmy się, a także nauczyliśmy się śmiesznej piosenki o rekiniej rodzinie :-) Spróbowaliśmy także pasty Vegimite, przysmaku Australijczyków. Niestety ów produkt większości nie przypadł do gustu. Trzeba przyznać, iż Australijczycy mają dziwne wyobrażenie smaku :-)

W ostatnim dniu klasa 5b zorganizowała poczęstunek składający się z dań kuchni polskiej. Były śledzie, bigos, kaszanka, pierogi i makowiec. Nasi goście jednogłośnie stwierdzili, iż bigos to jest to :-) Ponieważ bardzo im smakował dostali także kilka porcji na wynos, aby mogli podzielić się ze swoimi przyjaciółmi, którzy w tym czasie także przebywają w Warszawie.

My również otrzymaliśmy prezenty. Najbardziej aktywni otrzymali zaproszenie dla całej rodziny na podsumowanie kolejnej edycji warsztatów "AIESEC", które odbędzie się 18 stycznia. GRATULUJEMY !!!