21.10.2018.
"MOMO" w Internetowym Teatrze dla Szkół na żywo!
           16.01.2014r. uczniowie klasy IV a mieli okazję obejrzeć spektakl Momo (reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur) w wykonaniu zespołu Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Momo to opowieść dla dzieci, młodzieży i rodziców. Dotyka jednego z najważniejszych problemów współczesności – braku czasu. Zapracowani i zajęci swoimi sprawami rodzice rekompensują dzieciom brak rodzinnego ciepła dostatnim życiem. Personifikacją pożeraczy czasu są Szarzy Panowie, przebiegli złodzieje, którzy bezlitośnie odkupują godziny, a nawet minuty życia od dorosłych. Ciułają każdą sekundę, by w przyszłości przejąć panowanie nad ich czasem. Walkę z nimi podejmuje bezdomna dziewczynka – Momo. Wspierają ją postaci mityczne: Mistrz Hora, strażnik czasu, i wierny mu żółw Kasjopeja, którzy pokazują jej, że źródłem czasu jest rytmiczne bicie ludzkiego serca.

Pomysłodawcą oraz organizatorem projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół jest Telewizja Polska. Narodowy Instytut Audiowizualny jest koproducentem przedsięwzięcia.

Miło było po raz kolejny obejrzeć transmisję teatru na żywo, siedząc w szkolnej ławce, w pracowni polonistycznej:)