22.10.2018.
Ach, cóż to był za dzień... - PROMOCJA SZKOŁY!

Dnia 8 lutego 2014r. adres: ul. Miedziana 8 był szczególnie odwiedzanym miejscem w Warszawie! Tym razem w sobotę odbył się Dzień Promocji Szkoły! W tym dniu gościliśmy wielu młodych kandydatów na uczniów oraz ich rodziców!

Zgromadzonych gości przywitał Dyrektor Szkoły – p. Paweł Prusik. Obecni byli także: Wicedyrektor – p. Beata Ciemięga, kierownik świetlicy – p. Jolanta Władzińska, psycholog i pedagog szkolny oraz cała kadra nauczycielska.

W roli konferansjera wystąpił p. Rafał Tyburski.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazów akrobatycznych w wykonaniu dzieci z klas sportowych. Uczniów przygotowali do tego występu trenerzy UMAKS-u, tj. p. Jolanta Górska, p. Krzysztof Kosiński oraz p. Magdalena Hulak. Pod kierownictwem p. Renaty Kośki, swoje umiejętności zaprezentowali także młodzi siatkarze.

Zebrani rodzice mogli obejrzeć prezentację multimedialną „Nasza szkoła” dotyczącą organizacji pracy placówki oraz przedsięwzięć, akcji i projektów przez nią podejmowanych, a  także zapoznać się z szerokim wachlarzem zajęć dodatkowych i ofertą świetlicy. Psycholog szkolny – p. Małgorzata Prus – przekazała informacje na temat dojrzałości szkolnej uczniów.

Podczas spotkania nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych uczestników. Uczniowie klas starszych przygotowali wspaniałe przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek”. Inscenizacja ta zachwyciła widzów. Świetna gra aktorów, ich zaangażowanie oraz perfekcyjna dbałość o szczegóły wywołały entuzjastyczną reakcję publiczności. Nad całością projektu teatralnego czuwały – p.Ewa Ziejewska, p.Anna Kozłowska oraz p. Iwona Chruściel. Scenografię i kostiumy przygotowała p. Anna Żelechowska, a oprawą muzyczną zajmowała się  p. Małgorzata Dębińska - Kapsiak oraz chór szkolny. Nie sposób pominąć jednego z uczniów, który był niezastąpiony w przygotowaniach i obsłudze mikrofonów i nagłośnienia (również w czasie prób!) - to Oskar Wąsowski.

Na zakończenie tej części spotkania, zgromadzeni goście zostali zaproszeni do zwiedzania sal lekcyjnych, pracowni przedmiotowych i  biblioteki. Rodzice mieli okazję porozmawiać z nauczycielami i uzyskać odpowiedzi na szereg  nurtujących ich  pytań z zakresu m.in.:  pracy z dzieckiem sześcioletnim w pierwszej klasie, adaptacji w warunkach szkolnych, przygotowania naszej szkoły na przyjęcie dzieci najmłodszych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali przybyłych gości w holu szkoły oraz wręczali przybyłym gościom ulotki informacyjne.

Uczestnicy „Dnia Promocji Szkoły” wysoko ocenili jego wartość merytoryczną oraz walory organizacyjne.