21.10.2018.
Piknik rodzinny na sportowo
Dnia 8 lutego 2014r. zaraz po Promocji Szkoły czekały na uczniów naszej szkoły i ich rodziców kolejne emocje i mnóstwo atrakcji! Po raz pierwszy mogliśmy spędzić czas rodzinnie i jednocześnie sportowo, a to wszystko dzięki naszym wspaniałym nauczycielom wychowania fizycznego i p. koordynator - Marzenie Szateckiej.

Uczestnicy Pikniku mogli się sprawdzić m.in. w pokonywaniu toru przeszkód na czas, skokach przez skakankę indywidualnie oraz zespołowo. Najmłodsi zbierali żetony, które mogli wymienić na wybrane przez siebie maskotki. Wszystkie maskotki zostały zgromadzone wcześniej przez uczniów klas 4 -6.

Panie ze świetlicy zajmowały się malowaniem twarzy dla wszystkich chętnych. Każde dziecko  otrzymało słodki drobiazg oraz  balonik z logo szkoły, zafundowany przez Radę Rodziców SP 26. Było kolorowo i wesoło.

Na zakończenie tego wspaniałego Pikniku nie mogło zabraknąć meczu! Cóż to były za emocje! Mecz piłki siatkowej rozegrali uczniowie wraz z nauczycielami/rodzicami. Komentował - pan Dyrektor Paweł Prusik. Niestety..... nauczyciele zostali pokonani przez uczniów... Ich radość jednak nie potrwa zbyt długo... bowiem w najbliższym czasie będzie rewanż! I wówczas na pewno wygrają nauczyciele!:) Bardzo cieszy nas, że rodzice i nauczyciele potrafią zagrać w jednej drużynie, wspierając rozwój ruchowy najmłodszego pokolenia. Zachęcenie rodziców do wspólnego z dziećmi uprawiania sportu, to jedno z zadań, których się podjęliśmy ramach Ogólnopolskiej Akcji MEN „Ćwiczyć każdy może” realizując Rok Szkoły w Ruchu.

Mamy nadzieję, że Pikniki Rodzinne na Sportowo staną się tradycją w Naszej Szkole!