19.01.2019.
Spotkanie z Pele !!!

Dnia 19.03.14r. o godzinie 13.30 dwóch uczniów klasy 6a pod opieką swojego wychowawcy, Pana Rafała Tyburskiego wyruszyło ze szkoły, by wziąć udział w spotkaniu z footballową gwiazdą światowego formatu, Edson’em Arantes’em do Nascimento, znanym powszechnie jako Pelé. Spotkanie to odbyło się na terenie stadionu Pepsi Arena, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa klub sportowy Legia Warszawa. Organizatorem imprezy była firma Tesco.

Nasi reprezentanci wraz z innymi uczniami z całej Polski już o godzinie 14.30 zostali zaprowadzeni do sali konferencyjnej wyposażonej w stoły do piłkarzyków, bramkę oraz piłki do footballu oraz popularnego „szczypiorniaka”, a nawet licznik prędkości strzału. Całą imprezę prowadził były piłkarz Legii Warszawa, aktualnie komentator sportowy - Marcin Rosłoń. Na korytarzu przed salą rozstawiono szwedzki stół z zimnymi przekąskami i piciem.

Na samym początku każdy otrzymał żółtą koszulkę oraz niebieską torbę sportową. Gdy uczestnicy skorzystali z poczęstunku, zaproszono wszystkich do udziału w konkursie siły. Polegał on na jak najmocniejszym uderzeniu piłką do bramki. Uzyskaną prędkość pomagał ustalić wcześniej wspomniany licznik. Pierwsze dwa miejsca były premiowanie, odpowiednio puchar za pierwsze, natomiast za drugie piłka plażowa. Następnie dzieci odwiedził Wojciech Hadaj, speaker klubu przy ulicy Łazienkowskiej. Tego popołudnia pełnił rolę przewodnika po tym obiekcie sportowym. Uczniowie zwiedzili siedziby meczowych VIP-ów, zasiedli na trybunach, weszli do szatni oraz mogli poczuć się jak prawdziwi piłkarze obserwując stadion z wysokości murawy.

Punktem kulminacyjnym imprezy było spotkanie z Pelé. Legenda piłki nożnej wygłosił do zebranych przemówienie, w którym podkreślił, jak bardzo go cieszy to, że młode pokolenie również pasjonuje się piłką nożną. Później młodzież ustawiła się w kolejce, aby móc zrobić sobie zdjęcie z gościem honorowym. Na koniec podarowano dzieciom piłki. Uczniowie świetnie się bawili i długo wspominać będą tę wycieczkę. Jak mówią : „Zabawa była przednia!”