21.08.2018.
Gimnazjalia
W wiosenne piątkowe przedpołudnie, uczniowie klas szóstych wraz z Panem Dyrektorem oraz wychowawcami udali się do warszawskiej hali OSiR Koło, gdzie odbyły się pierwsze wolskie gimnazjalia.  Ideą spotkania władz dzielnicy, dyrektorów oraz nauczycieli i uczniów szkół podstawowych było poznanie oferty edukacyjnej wolskich gimnazjów na rok szkolny 2014/2015. Każda ze szkół ponadpodstawowych przedstawiła dziesięciominutowy program, który miał za zadanie jak najlepsze zareklamowanie ich placówek.
Było śmiesznie, sportowo, tanecznie i literacko. Trzeba przyznać, że wolskie zaprezentowały się wzorowo.
Po zakończonych pokazach udaliśmy się do specjalnych stanowisk, gdzie każdy szóstoklasista mógł porozmawiać ze starszymi kolegami, zadać pytania o to jak wygląda życie w ich szkole oraz wziąć ulotki informacyjne.
Już teraz wiemy, iż na pewno skorzystamy z zaproszenia Pani Burmistrz, na przyszłoroczne, drugie, wolskie gimnazjalia. Trzeba przyznać, że taka forma reklamy jest jak najbardziej trafiona !!!