18.01.2019.
W muzeum PRL-u
W słoneczną środę 21 maja klasa 6a wraz z wychowawcą wybrała się na zwiedzanie nowego muzeum, które cofa swoich odwiedzających do czasów minionej epoki. Ponieważ w naszej szkole dużo mówi się o wolnych wyborach i wydarzeniach 1989 roku, taka wycieczka była szansą na zobaczenie, od czego "uwolniła się" Polska.
Uczniowie dowiedzieli się m. in co to był KC PZPR, dlaczego każdy musiał mieć pracę, kiedy był stan wojenny... Udało nam się stanąć w kolejce sklepowej do pustych półek oraz napić się oranżady.
Dla większości z naszych uczniów przedmioty codziennego użytku pokazane w strefie domowej, były kompletną nowością. Pralka frania, telewizor Rubin, a także samowar, to rzeczy dla nich kompletnie obce. Nie zmienia to jednak faktu, iż bardzo im się podobały.
Zachęcamy gorąco wszystkich do odwiedzenia muzeum PRL-u na warszawskiej pradze. Dla starszych do podróż sentymentalna, dla młodych czysta fantastyka.