19.06.2018.
Dzień Języków Obcych
12 czerwca nasza szkoła obchodziła coroczny Dzień Języków obcych. W tym roku pod hasłem: "Say no to racism- UE to jedna wielka rodzina" Tegoroczne przygotowania do dnia języków ruszyły już w maju. Każda klasa miała różnego rodzaju zajęcia o tematyce Unii Europejskiej.
Pierwszym elementem czwartkowych obchodów były filmy, które opowiadały uczniom o idei integracji europejskiej. Po projekcji każdy uczeń rozwiązywał test, który sprawdzał ich wiedzę na temat UE. Następnie klasy przygotowywały "europejskiego jeża". Forma plastyczna z wydrążonego arbuza przedstawiała jeża, którego każdy z kolców był przyozdobiony w inną flagę państw członkowskich.
Na koniec wszyscy uczniowie zebrali się na przedstawieniu "Say no to racism". Cóż to był za spektakl!!! Czegoś takiego w naszej szkole nie było. Na scenie wystąpiło prawie 50 aktorów, a każdy dał z siebie naprawdę wszystko. Warto podkreślić, że przedstawienie było odegrane w wielu językach. Na scenie, która zmieniła się w poczekalnie lotniska pojawiali się turyści z krajów UE.
Niemcy przywieźli słodycze, Greczynki ser feta, Francuzi bagietki. Na koniec pojawiła się także brytyjska królowa !!! Goście sprawdzali wiedzę publiczności o krajach. Nie zabrakło także tańców, skocznej muzyki i przesłania, aby wszyscy wykazywali się w swoim życiu postawą tolerancji wobec innych nacji.
Jesteśmy dumni z naszych aktorów, którzy włożyli mnóstwo sił w przygotowanie przedstawienia. Dziękujemy Państwu: Hulak, Dębińskiej, Żelechowskiej, Glebie i Tyburskiemu za stworzenie tak wspaniałego widowiska !!!
Dla wszystkich tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć naszego show, będzie jeszcze jedna szansa. Już 24 czerwca o godz. 17.00 będzie mogli Państwo ponownie zobaczyć naszych uczniów "w akcji" !!! ZAPRASZAMY !!!