18.06.2018.
Co w trawie piszczy...

...czyli nasze sukcesy w konkursach przyrodniczych.

W kwietniu otrzymaliśmy wyniki konkursu międzydzielnicowego „Jem zdrowo – żyję bombowo”. II miejsce zajęła Katarzyna Szkil z kl. VIb.

W maju trzyosobowa drużyna przyrodniczek w składzie: Wiktoria Duczmal
(kl. VI b), Weronika Sarna (kl. VI b) i Katarzyna Szkil (kl. VI b)
, wyłonione podczas szkolnych eliminacji do konkursu, zdobyła zespołowo II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym – przyrodniczo – lingwistyczno – matematycznym „Zwierzęta chronione w Polsce”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa 223 z ul. Ogrodowej. W tym samym konkursie indywidualnie II miejsce zdobyła Katarzyna Szkil.

Również w maju rozstrzygnięty został Międzydzielnicowy Konkurs Przyrodniczy, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 166 z ul. Żytniej, zatytułowany „Zjawiska fizyczne i chemiczne w przyrodzie”.  W konkursie tym udział wzięło bardzo wielu uczniów klas IV, V i VI naszej szkoły. Zadanie było niełatwe, szczególnie dla uczniów klas szóstych, którzy mieli zaprojektować oraz przeprowadzić i udokumentować własne doświadczenie.  Wiemy też, że konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów innych wolskich szkół, a liczba uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Tym milej donieść, że w konkursie tym I miesce zajął Piotr Pietruszkiewicz z kl. VI B, zaś II miejsce Katarzyna Szkil, również  z kl VI B.

Niebawem nastąpi rozstrzygnięcie ostatniego w tym roku, szkolnego konkursu przyrodniczego dla klas IV „Mój zielnik”.

Serdecznie gratuluję i dziękuję za wspaniałe wyniki.