19.03.2019.
Wycieczka rowerowa kl. 6b
12 czerwca 2014 roku wyruszyliśmy do podwarszawskiej miejscowości Truskaw, aby odkryć Puszczę Kampinoską na rowerach. U wrót Kampinosu, jednego z dwóch Parków Narodowych w Europie położonego tuż za rogatkami stolicy przywitali nas pani Barbara - przewodniczka i pan Piotr, który przygotował pod względem technicznym rowery górskie dla naszej grupy.

Po dopasowaniu rowerów dla każdego ucznia w zależności od wzrostu i umiejętności, usłyszeliśmy informacje dotyczące zasad bezpiecznej jazdy w grupie, udzielania pierwszej pomocy oraz objaśnienie przewidzianej dla nas trasy rowerowej.

Pogoda nam dopisała, nie było upalnie, ale ciepły wiatr smagał nasze twarze. Pachniało latem, słońcem, igliwiem  i….wakacjami.

Trasa naszej wyprawy wiodła przez miejsca ciekawe pod względem przyrodniczym – wydmy, bagna, jak i historycznym – cmentarz partyzancki z 1944 roku w Wierszach oraz Mogiła Powstańców 1863 roku. W ciekawy sposób poznaliśmy tajniki puszczańskiego życia, rozpoznawaliśmy tropy dzikich zwierząt, rozmaite gatunki roślin, sposoby radzenia sobie w nieprzewidzianych sytuacjach w lesie.

Rowery spisywały się świetnie, rowerzyści również, nie licząc dwóch upadków – jeden na piach, drugi do wody. Świetna przygoda! Dla niektórych z nas, jeżdżących rowerem tylko po miejskich ścieżkach rowerowych był to niezły „chrzest bojowy”. Gdy dotarliśmy - po przejechaniu 15 km - do „Dzikiej fasoli” czekało na nas przygotowane przez organizatorów ognisko, nad którym każdy mógł sobie upiec kiełbaskę.

Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale w świetnych humorach, a wielu z nas ma ochotę i pomysł na kolejną wyprawę rowerową po Kampinosie z rodzicami i rodzeństwem.