19.08.2018.
Apel Bezpieczne Wakacje

Szkoła Podstawowa nr 26 bierze udział w akcji „Bezpieczne Wakacje 2014”.

W okresie poprzedzającym przerwę wypoczynkową, wychowawcy klas przeprowadzają zajęcia, podczas których DZIECI wdrażane są do przestrzegania ZASAD BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU WAKACYJNEGO.

W dniu dzisiejszym zostały przeprowadzone dwa  apele „Bezpieczne wakacje” podsumowujące wiedzę uczniów naszej szkoły na temat umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami podczas wakacji. Apel dla klas IV – VI rozpoczął się o godzinie 9.45. Przyjęto formułę „Turnieju Szkolnego” pt. „Postaw na bezpieczeństwo”, podczas którego uczniowie klas starszych mogli wykazać się doskonałą wiedzą w zakresie znajomości zasad:

• bezpiecznego poruszania się po drogach ;

• korzystania z roweru;

• bezpiecznego wypoczynku w górach;

• bezpiecznego wypoczynku w lesie, na wsi;

• bezpiecznego korzystania z zabaw w wodzie i na wodzie;

• zabezpieczeń przed ukąszeniami owadów i przed działaniem słońca;

• bezpiecznej zabawy w okolicy własnego domu i w domu ze szczególnym naciskiem na ograniczone zaufanie wobec osób obcych.

Podczas apelu dla klas 0- III Pani policjantka z KPO 4, przedstawiła prezentację multimedialną o możliwych zagrożeniach podczas letniego wypoczynku. W dalszej części spotkania uczniowie klasy II a zaprezentowali krótkie przedstawienie utrwalające wiedzę dzieci na temat zasad bezpieczeństwa.

Życzymy miłych i bezpiecznych wakacji.