21.08.2018.
Lekki tornister
Dnia 12.09.2014 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja akcji "Lekki tornister". Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami spotkali się w sali gimnastycznej i obejrzeli przedstawienie pt. "Lekki tornister" w wykonaniu dzieci z klasy III b. Następnie dokonano prezentacji różnych rodzajów tornistrów, zwracając szczególną uwagę na te, które są najbardziej odpowiednie dla młodszych dzieci. Odbył się również pokaz pakowania szkolnego plecaka, podczas którego zwrócono szczególną uwagę na jego zawartość. Podano zasady "odchudzenia" tornistra. Pielęgniarka szkolna opowiedziała nam, jakie są skutki noszenia zbyt ciężkiego tornistra. Następnie uczniowie każdej klasy ważyli swoje plecaki. Wyniki zostały zapisane w tabeli. Ważenie tornistrów będzie odbywać się raz w miesiącu przez cały rok szkolny. W czerwcu 2015 r. zostanie wyłoniony uczeń z najlżejszym plecakiem.