18.01.2019.
TU-WIM na deskach iteatru TVP!
23 września 2014r. po raz drugi w nowym roku szkolnym mogliśmy obejrzeć transmisję spektaklu teatralnego. Tym razem uczniowie klasy VIa przenieśli się w za pomocą tablicy multimedialnej i internetu do Teatru Powszechnego w Łodzi, skąd był transmitowany spektakl pt. "TU-WIM". Była to muzyczna podróż w świat poezji i piosenek Juliana Tuwima. Widowisko idące w kierunku absurdu i groteski, pokazujące,że teatr to miejsce magiczne zarówno dla widzów, jak i dla aktorów; ale to miejsce, które nie byłoby magiczne, gdyby nie osoby, których zwykle na scenie nie widać, które nie wychodzą do oklasków, a bez których przecież teatr by nie istniał. Pomysł niby prosty... ludzie zaplecza teatralnego: portier, garderobiana, sprzątaczka, pod osłoną nocy śpiewali piosenki według tekstów Juliana Tuwima wywołali ducha Tuwima. Była to dobra okazja do poznania poważnej twórczości poety, twórcy nie tylko poezji dla dzieci. Wrażenia po obejrzanym spektaklu, a także swoje opinie na temat ciekawej lekcji języka polskiego uczniowie klasy VI a mogli opowiedzieć przed kamerą i ekipą telewizyjną, a następnie obejrzeć siebie w Kurierze Mazowieckim. Tacy niespodziewani goście bardzo nas zaskoczyli... ale kto wie, może występ przed kamerami to początek drogi dziennikarskiej naszych uczniów, którzy za kilka miesięcy opuszczą mury swojej ukochanej szkoły podstawowej... Trzymamy kciuki i czekamy na kolejny iteatr!