23.03.2019.
Warsztaty językowe AIESEC
Już 3 rok z rzędu w naszej szkole gościliśmy zaprzyjaźnioną z nami organizację studencką "AIESEC". Tym razem spędzaliśmy czas z Mustafą i Livią, którzy przybliżyli nam tajemnice swoich rodzinnych stron. Uczniowie klas IV- VI z niecierpliwością wyczekiwali tych lekcji, które są niewątpliwie czymś bardzo oryginalnym. Przez cały tydzień Mustafa, mieszkaniec Kairu, zabierał nas w podróż w czasie do starożytnego Egiptu. Poznawaliśmy ciekawe miejsca, wiemy już ile jest piramid, jakie jest zadanie Sfinksa, co jedzą Egipcjanie oraz jak spędzają wolny czas. Próbowaliśmy swoich sił w tworzeniu hieroglifów, a także (co nie było łatwe) pisaliśmy swoje imiona po arabsku. Z kolei Livia, mieszkanka Sao Paulo, tańczyła z nami sambę, opowiadała o historii Brazylii, a przede wszystkim uczyła nas języka portugalskiego. Trzeba przyznać, że z tym językiem szło nam o wiele łatwiej niż z arabskim :-) Zgodnie z tradycją ostatnia klasa, która miała zajęcia, przygotowała poczęstunek dla naszych gości, który składał się z typowych polskich dań. Trzeba przyznać, iż uczniowie z klasy 6a spisali się na medal. Mustafa i Lidia byli zachwyceni polską kuchnią. Szczególnie do gustu przypadł im śledź w oleju z cebulką oraz pierogi z jagodami. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Pożegnaliśmy już naszych gości i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych już w przyszłym roku!!!