19.10.2018.
"Kulek" w Teatrze Kamienica
We wtorek, 21.10.2014r uczniowie klasy IIIa, IVc i VIc mieli okazję obejrzeć, w ramach kampanii społecznej, spektakl edukacyjny pt. "Kulek". Krótko o spektaklu: Kacper, uczeń piątej klasy, od niedawna ma nowego przyjaciela. Przyjaciel Kacpra właściwie nie różni się od innych przyjaciół, można z nim porozmawiać, pobawić się, zagrać w jakąś grę. Jest tylko jeden, mały szczegół... Kulek nie jest człowiekiem, ale myśli, rozmawia i słucha jak człowiek. Mieści się w szkolnym plecaku Kacpra i jest średniej wielkości kulą, i tak naprawdę Kulek sam jeszcze nie wie kim jest i co potrafi. Kto to jest? To sztuczna inteligencja stworzona przez Tatę Kacpra. Prototyp w fazie testów. Udanych co prawda, ale według Taty Kacpra Kulek nie jest jeszcze gotowy wykonywać roli, do której został wymyślony - roli opiekuna i przyjaciela dzieci. Kacper bardzo lubi Kulka i na odwrót, Kulek też bardzo lubi Kacpra. I być może dlatego Kacper uległ namowom Kulka i mimo zakazu Taty przyniósł Kulka do szkoły. Kacper nie zrobił tego po to, by się nim pochwalić. Chciał jedynie pokazać Kulkowi jak wygląda świat poza laboratorium Taty Kacpra. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie Zosia. Kiedy usłyszała, że w plecaku Kacpra coś mówi ludzkim głosem, zapragnęła zobaczyć, co gada w plecaku Kacpra. Kulek poznał Zosię i kolegę Kacpra, Olka. I być może wszyscy wróciliby grzecznie do domu, gdyby Kulka nie dostrzegł jeszcze pewien Typek. Kulek bardzo się mu spodobał i nie byłoby w tym nic złego, gdyby Typek poprzestał na podziwianiu genialnego wynalazku Taty Kacpra. Jednak Typek postanowił zostać właścicielem Kulka. Kulek zachwycił wszystkich uczniów, a zabawne fragmenty piosenek i tekstów z przedstawienia pozostaną na długo w pamięci uczniów. W czasie spektaklu dzieci uczyły się również jak powinny zachowywać się jadąc tramwajem, jak reagować na sytuacjach zagrożenia życia tak, żeby zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. Spektakl był bezpłatny, a nam mimo deszczu bardzo podobał się również sam spacer do Teatru Kamienica:) Miło było usłyszeć od uczniów... chcemy więcej!!! :)