17.01.2019.
V b w TVP :-)
W październiku klasa 5b była na wycieczce po TVP S.A. Program wycieczki obejmował wizytę w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich oraz pracowniach dekoracji. Przewodnik z pasją opowiadał, w jaki sposób powstają programy telewizyjne, mówił o ogromnej pracy wielu ludzi, których nie widzimy na ekranach telewizorów (dźwiękowcy, oświetleniowcy, scenarzyści itp.), a bez których program po prostu by nie został zrealizowany. Dzieci miały możliwość zasiąść w fotelu redaktorki i dziennikarki pani Agaty Młynarskiej, prowadzącej program Świat się kręci. Zwiedzający przebywali w pomieszczeniu, gdzie od ponad dwunastu lat nagrywany jest poranny magazyn telewizyjnej Dwójki Pytanie na śniadanie, prowadzony m.in. Przez Annę Popek, Michała Olszańskiego czy Tomasza Kamela, który akurat odpoczywał po porannych nagraniach i można go było ?podejrzeć? zza uchylonych drzwi Na koniec wycieczki dzieci mogły zobaczyć w małym muzeum Telewizji eksponaty z okresu PRL-u, kamery pamiętające czasy ?kina obwoźnego?.