17.01.2019.
XI Mazowiecki Konkurs Savoir Vivre "Obycie umila życie"
Konkurs Savoir Vivre "Obycie Umila Życie" jest projektem realizowanym od ponad trzynastu lat przez Dom Kultury "Włochy". W tym roku po raz pierwszy organizowany jest w rozszerzonej- mazowieckiej formule. Jego adresatami są dzieci i młodzież z mazowieckich szkół. Udział w konkursie gwarantuje uczestnikom poznanie zasad kulturalnego zachowania, zarówno w domu, w szkole, wśród codziennych sytuacji życiowych oraz podczas oficjalnych spotkań czy rozmów kwalifikacyjnych. ?Obycie umila życie? jest konkursem wieloetapowym, obok walorów edukacyjnych zapewnia również dobrą zabawę i zdrową rywalizację. Pierwszy etap konkursu obejmował wewnętrzne eliminacje prowadzone na terenie szkół. Drugi ? półfinał odbył się w 7 listopada 2014 roku i miał formę pisemnego testu, do którego zakwalifikowało się pięcioro reprezentantów naszej szkoły. Finał z udziałem publiczności rozegra się między trzema zespołami, które zdobyły w teście najwięcej punktów w swojej kategorii wiekowej. Wyniki wkrótce...