18.01.2019.
Święto Niepodległości
7 listopada 2014 roku odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji Święta Niepodległości pt. "Miejcie nadzieję". Uczniowie z klas 4-6 pod kierunkiem p. Iwony Chruściel, p. Ewy Ziejewskiej i p. Anny Kozłowskiej przygotowali niezwykły spektakl. W bardzo przejmujący i wzruszający sposób ukazali tragiczne epizody z historii Polski- okres zaborów, przegranych powstań, tragedie II wojny światowej, potrafili również wiarygodnie ukazać radosne wydarzenia tj. odzyskanie przez Polskę niepodległości i upadek komunizmu nawiązując w ten sposób do obchodów 25-lecia wolnej Polski. Spektakl uświetnił występ chóru pod kierunkiem p. Małgorzaty Dębińskiej - Kapsiak, który wprowadził nas w atmosferę refleksji, a dekoracje i stroje przygotowane przez p. Annę Żelechowską sprawiły, że wszyscy czuliśmy się jak na wspaniałej lekcji historii.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni kombatanci ze zgrupowania AK "Chrobry II" oraz p. Kamil Giemza- Radny dzielnicy Wola