23.10.2018.
"Wiem co jem"
W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji "Wiem, co jem". Tym razem podjęliśmy działania związane z hasłem "Z warzywami żyję w zgodzie, jem je co dzień". Nasi reprezentanci wystartowali w Dzielnicowym Konkursie Piosenki dla uczniów klas I-VI "Jem zdrowo, więc żyję kolorowo". Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu własnego tekstu piosenki o tematyce związanej ze zdrowym odżywianiem i sportowym trybem życia oraz wykonaniu jej do wybranej melodii. W kategorii klas I-III uczennice z klasy 3 b pod kierunkiem pani Justyny Uchrońskiej zdobyły I miejsce i wystąpiły 14.11.2014r. podczas uroczystości Wolskiego Dnia Zdrowego Żywienia.
W ramach tegorocznych obchodów Wolskiego Dnia Zdrowego Żywienia odbył się również Konkurs dla Rad Rodziców działających przy szkołach podstawowych dzielnicy Wola- "Super zdrowa sałatka warzywna i owocowa". Z naszej Rady Rodziców sałatki przygotował pan Łukasik. Serdecznie dziękujemy!!!
W dniach 05-14.11.2014r. odbył się Tydzień Dobrego Jedzenia. Celem akcji było zachęcenie do jedzenia warzyw i owoców oraz zdrowego pieczywa. Nauczyciele na swoich zajęciach realizowali tematy dotyczące zdrowego trybu życia, higieny spożywania i przygotowywania posiłków, prawidłowego odżywiania i walorów odżywczych chleba. Na lekcjach w-f były pogadanki na temat wpływu aktywności fizycznej na rozwój człowieka. Zaproponowano uczniom różne ćwiczenia do gimnastyki domowej. Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas starszych układali wiersze, baśnie i komiksy promujące zdrowe odżywianie. Wyróżnione zostały prace Jasia Nowakowskiego, Mateusza Chodorowskiego z klasy IV b oraz Aleksandra Wiśniewskiego z klasy VI b i Ani Rydzewskiej z klasy VI c. Podsumowaniem akcji były apele dla klas starszych i młodszych. Część artystyczną przygotowały klasy II. i uczennice z klasy IV c. Pielęgniarka szkolna przypomniała o potrzebie zdrowego odżywiania, regularnym jedzeniu posiłków i higienie przygotowywania i spożywania posiłków. Uczniowie klas młodszych przygotowali kosze z warzywami, a klasy starsze plakaty o chlebie. Dzieci ubrane w kolorach warzyw i owoców wykonały ciekawe prace plastyczne: piramidy zdrowego żywienia, owocowo-warzywne zoo. Ogromną radość sprawiła degustacja różnych gatunków pieczywa przygotowana przez każdą klasę. Samorząd uczniowski rozdawał uczniom jabłka podarowane przez sponsora - firmę "Grucha". Szkolne komisje konkursowe dokonały oceny wykonanych prac uczniowskich.
Zwycięzcami w tym dniu byliśmy wszyscy.