19.01.2019.
Rejonowy etap konkursu polonistycznego
Dnia 12 listopada 2014r w Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie odbył się rejonowy etap Konkursu Polonistycznego, w którym naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Matuszewska i Radosław Tamang z kl. VIb. Już na etapie szkolnym trzeba było wykazać się dużą wiedzą i znajomością lektur dodatkowych. Uczniowie pilnie przygotowywali się do niego poświęcając swój czas często już od 7 rano. Kolejny etap był jeszcze trudniejszy, bowiem należało przeczytać kolejne lektury dodatkowe, m.in. "Sonety krymskie" A. Mickiewicza. Ola i Radek świetnie poradzili sobie i z tym zadaniem. Taka mobilizacja sił i koncentracja to dobra próba przed sprawdzianem szóstoklasisty i nauką w gimnazjum! Trzymamy kciuki za naszych uczniów, życzymy im powodzenia i dalszych sukcesów!wszyscy.