18.08.2018.
Góra Grosza na Miedzianej
W naszej szkole w dniu 21 listopada br. odbyła się XV edycja jubileuszowej ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza 2014", przy szczególnym współudziale Towarzystwa Nasz Dom W uroczystości wzięli udział : zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola p. Grażyna Orzechowska- Mikulska, Naczelnik Wydziału Oświaty dla Dzielnicy Wola p. Mariola Zielińska, także Przewodniczący Towarzystwa Nasz Dom p. Tomasz Polkowski oraz osoby prowadzące Rodzinne Domy Dziecka.
Tradycyjnie Patronat nad akcją objęła Minister Edukacji Narodowej, p. Joanna Kluzik - Rostkowska.
Listy od Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej oraz Rzecznika Praw Dziecka skierowane do uczestników akcji odczytał dyrektor szkoły przy Miedzianej p. Paweł Prusik. Pani Burmistrz Grażyna Orzechowska- Mikulska przekazała na ręce przedstawicieli szkolnego samorządu, osobiście zebrane monety i zachęciła wszystkie dzieci w całej Polsce do przyłączenia się do tej szlachetnej akcji. "Góra Grosza" już po raz 15-ty odbywa się w szkołach wszystkich typów na terenie całego kraju w dniach: od 24 listopada do 5 grudnia br. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 26 wraz z nauczycielami zorganizowali zbiórkę drobnych monet (od 1 gr do 50 gr). Zebrane przez dzieci pieniądze w kwocie ponad 900 zł zostały policzone w specjalnej maszynie, a następnie przewieziono je do banku. Liczymy, że w całej Polsce znowu usypiemy Górę Grosza złożoną z ponad kilku ton monet.
W trakcie uroczystości mali sportowcy - akrobaci pokazali swój ponadprzeciętny talent w wykonywaniu karkołomnych ćwiczeń. Pokaz akrobatyczny oraz całe przedsięwzięcie nagrodzone zostało burzą braw. Zebrane przez nas i inne dzieci środki finansowe zostaną wykorzystane, tak jak w latach poprzednich, na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze. Dotychczas zebrano ponad 24 miliony złotych. Tylko w ubiegłym roku uczniowie z ponad 10 tys. szkół z całej Polski zebrali 250 ton drobnych monet o wartości ponad 2,6 miliona złotych.