21.10.2018.
20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka
W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka, dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka nasza szkoła przyłączyła się do propagowania postanowień Konwencji o prawach dziecka 20 listopada uczniowie uczcili 25 rocznicę Konwencji udziałem w apelu, podczas którego poznali wybrane artykuły umowy oraz sylwetki Polaków zaangażowanych w szerzenie wiedzy o prawach dzieci. Delegacja szkoły na czele z Panem Dyrektorem uczestniczyła w XI Wolskiej Debacie "Szkoła na straży praw dziecka" w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Grzybowskiej. Uwieńczeniem obchodów był radosny przemarsz ulicami Woli z transparentami i śpiewem! Uczniowie skandowali hasła propagujące Konwencję o prawach dziecka, spotkali się z żywą, życzliwą reakcją przechodniów. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka głęboko zapadnie w pamięci całej społeczności. Swoją wiedzę o Konwencji uczniowie mogą sprawdzić biorąc udział w Konkursie "Konwencja o Prawach Ucznia" na stronie internetowej szkoły. Konkurs trwa do 27 listopada. Zapraszamy do udziału!