21.08.2018.
Kuchnia małopolska
W ostatni czwartek listopada uczniów naszej szkoły na obiad zapraszał dźwięk trąbki. Był to znany każdemu polskiemu dziecku Hejnał Mariacki – melodia grana co godzinę z Wieży Mariackiej kościoła Najświętszej Marii Panny w Krakowie przez trębacza. Raz dziennie, w południe, jest transmitowana przez Program I Polskiego Radia na cały świat.
Tego dnia nasza stołówka zamieniła się w krakowską restaurację serwującą tradycyjne małopolskie dania. Uczniowie z klasy 4b udekorowali całe pomieszczenie w znane nam z legend postaci: Smoka Wawelskiego i lajkonika. Zaciekawiła nas przygotowana wcześniej reklama kuchni małopolskiej. Miłą atmosferę stworzyła melodia z polskiego serialu animowanego „Porwanie Baltazara Gąbki” oraz rysunki Smoka Wawelskiego oraz nadwornego kuchmistrza księcia Kraka - Bartoliniego Bartłomieja herbu Zielona Pietruszka. Na twarzach uczniów i nauczycieli było widać uśmiech i zadowolenie -  wszyscy bez wyjątku byli pod wrażeniem umiejętności kelnerskich naszych czwartoklasistów. Każdemu dziecku obiad przyniosła wysokiej klasy obsługa kelnerów.

Bardzo dziękujemy paniom ze stołówki szkolnej za pyszny, tradycyjny, małopolski obiad, a uczniom klasy 4b i ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu klasowego przedsięwzięcia.