21.10.2018.
"Bezpieczne treści"- warsztaty informatyczne
We wtorek 2 grudnia do naszej szkoły zawitali pracownicy jednej z najbardziej popularnych firm telekomunikacyjnych, aby porozmawiać z uczniami klasy 4c o bezpieczeństwie w Internecie W pierwszej części warsztatów uczniowie rozmawiali o Internecie- jego zaletach i wadach. Dyskusja dotyczyła także treści, jakie możemy odnaleźć w sieci. Wysłuchaliśmy audycji radiowej,  z której dowiedzieliśmy się co to jest "fishing" i "spaming". Ostrzeżono nas, jak wystrzegać się niebezpiecznych wiadomości oraz podejrzanych profili na portalach społecznościowych.
Następnie w czasie pracy grupowej próbowaliśmy ustalić wspólny pomysł na to, jak weryfikować przydatność oraz prawdziwość informacji znalezionych w sieci i co zrobić w przypadku, gdy napotkamy na dane, które są fałszywe.