18.08.2018.
"Maraton" jasełkowy i wigilie klasowe
Druga połowa grudnia, jak powszechnie wiadomo, to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W tym roku na naszych młodych aktorów oraz chór czekało nie lada wyzwanie. Oprócz tradycyjnego pokazu bożonarodzeniowych jasełek w naszej szkole nasi uczniowie prezentowali swój kunszt aktorski i wokalny także poza murami naszej szkoły.
14 grudnia w czasie niedzielnej Mszy Św. gościliśmy z przedstawieniem w parafii Św. Alojzego Orione. Parafianie z pobliskiej parafii wspólnie śpiewali z nami kolędy, wczuli się w atmosferę betlejemskiej stajenki, a na koniec oklaskiwali naszych uczniów.
Kolejnym "przystankiem" były Wodociągi Warszawskie. To tam w środę 17 grudnia, w czasie wigilii dla pracowników, zawitali Maryja z Józef, aniołowie, pasterze i trzej królowie. Występ w tym nietypowym miejscu był doskonałą okazją dla promocji szkoły oraz niewątpliwego talentu naszej młodzieży.
Ostatnim etapem "jasełkowania" był występ przed szkolną publicznością. W piątkowy poranek, 19 grudnia,  mieliśmy szansę uczestniczyć w sztuce, która porwała nasze serca. Społeczność szkolna z p. Dyrektorem na czele, nagrodziła wszystkich aktorów i chór gromkimi brawami za styl oraz wytrwałość. Na koniec p. Dyrektor oraz kombatanci ze zgrupowania AK "Chrobry II" złożyli bożonarodzeniowe życzenia.
Tradycyjnie, ostatniego dnia przed przerwą świąteczną, w klasach 0-6 odbywały się wigilijne spotkania uczniów i rodziców wraz z wychowawcami. Nie zabrakło kolęd, opłatka, tradycyjnych wigilijnych potraw.

Serdecznie pragniemy podziękować: s. Joannie Andruszczyszynie oraz p. Małgorzacie Dębińskiej- Kapsiak za przygotowanie wspaniałego przedstawienia oraz za wsparcie dla dzieci, w tym bądź co bądź, ciężkim "maratonie"