23.10.2018.
Dzień kuchni kujawskiej
Pod koniec marca w szkolnej stołówce obchodziliśmy dzień kuchni kujawskiej, zorganizowany przez uczniów klasy IV C. Już kilka dni przed finałem, cała szkoła dowiedziała się, że 26 marca serwowane będą specjały kuchni kujawskiej. W szkole pojawiły się plakaty oraz ulotki informujące o tym dniu. Dzięki wspaniałej pracy uczniów z kl. IV C wszyscy dowiedzieli się trochę czym charakteryzuje się kuchnia kujawska, jak wygląda typowy(ludowy) strój kujawski oraz gdzie w ogóle znajdują się Kujawy.
W czwartek wszyscy spotkaliśmy się przy stole. Menu było całkiem wystawne. Tego dnia królował prawdziwy żurek po kujawsku z jajkiem, szynka pieczona w marynacie miodowej oraz nowość- Krychano tj. puree z marchwi i ziemniaków. Do tego sałata z sosem oraz ciepła herbatka.
Biesiadnicy wypowiadali się bardzo pochlebnie zarówno o posiłku, a także sprawnej obsłudze kelnerskiej.
Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej kuchni regionalnej.