23.03.2019.
Świeże jabłka w naszej szkole

Od grudnia  2014 r.  nasi uczniowie  mogą jeść świeże polskie jabłka. Szkoła przystąpiła do mechanizmu Agencji Rynku Rolnego i Komisji Europejskiej „Tymczasowe wsparcie dla producentów warzyw i owoców”, którego celem jest skuteczne i ukierunkowane przekazanie środków wsparcia dla producentów owoców i warzyw, którzy wyprodukowane przez siebie określone produkty poddadzą operacji niezbierania plonów lub przekażą na bezpłatną dystrybucję np. placówkom oświatowym .

Nasza  szkoła została wpisana do rejestru uznanych organizacji charytatywnych, jako jednostka, która może bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa. W miarę zapotrzebowania polscy sadownicy przywożą do naszej placówki świeże jabłka. Dzięki tej akcji uczniowie, rodzice i nauczyciele wspierają  krajowych producentów  warzyw i owoców  po wprowadzeniu rosyjskiego embarga oraz kształtują  świadomość u młodego pokolenia  JAK SIĘ ZDROWO ODZYWIAĆ , szczególnie tutaj w szkole . Na przestrzeni ostatnich miesięcy wspólnie skonsumowaliśmy kilka ton przepysznych jabłek.

Wszyscy wiemy że jabłko to wszechstronny owoc. Korzystnie wpływający zarówno na naszą sylwetkę jak i zdrowie. Jeżeli zatem dewiza „żyj zdrowo” towarzyszy nam każdego dnia, to w naszym menu nigdy nie powinno zabraknąć jabłek.