18.01.2019.
Zaczarowany świat operetek
Koncert majowy przeniósł dzieci z naszej szkoły w świat operetki. Przez trzech wykonawców zostały zaprezentowane melodie z różnych operetek.

Koncert rozpoczął się tradycyjną wiedeńską operetką Ptasznik z Tyrolu. Następnie śpiewacy wykonali utwór Gdzie mieszka miłość z operetki Księżniczka czardasza. Kolejny wykonawca swoim basem wcielił się w postać błędnego rycerza Don Kichota i zaśpiewał arię  z musicalu Człowiek z La Manchy. Oczywiście nie mogło zabraknąć utworów z musicalu Skrzypek na dachu czy  z klasycznej operetki  opowiadającej historię miłosną – Wesoła wdówka (duet przepięknie zaśpiewał piosenkę Usta milczą, dusza śpiewa).  Radość i zdziwienie wywołała kompozycja wokalna Duet kotów (duet wykonany przez dwa głosy sopran i bas), której cały tekst sprowadza się do jednego, wielokrotnie powtarzanego słowa – kociego „miau”. Na koniec artyści zrobili dzieciom niespodziankę śpiewając piosenki z filmu animowanego Król Lew oraz z filmu Shrek pt. Hallelujah.

Uczniowie nie tylko wysłuchali poszczególnych utworów, ale również mieli możliwość zapoznać się z treścią i historią ich powstawania. Dodatkowo odpowiednio dobrane ubiory do poszczególnych wykonań, wzbogaciły doznania artystyczne.