23.10.2018.
Dzień języków obcych klas IV-V)
We wtorek 12 maja odbył się coroczny dzień języków obcych. Tym razem pod hasłem: "Na ty z kulturą brytyjską" Głównym założeniem tegorocznych obchodów dnia języków było zapoznanie się z kulturą Wielkiej Brytanii. Skoro o Wyspach mowa to nie mogło zabraknąć....herbatki. Uczniowie pod okiem wychowawców brali udział w degustacjach różnych herbat, od zwykłej czarnej zaczynając, a kończąc na niecodziennych smakach i połączeniach. Niektórzy przekonali się do zapomnianej w Polsce, a ciągle popularnej w Anglii-"bawarki"
Aby bardziej poczuć się jak na Wyspach, zorganizowane zostały zawody w polo- czyli hokej na koniach....no właśnie konie. O to także zadbaliśmy. Uczniowie samodzielnie wykonali swoje rumaki, dzięki którym zdobywali gole i wykonywali przepiękne akcje.
Na koniec uczniowie przystąpili do rywalizacji w "wordbattle". W wojnie na angielskie słówka wygrały klasy: 4c. 5b oraz 6b.

Zwieńczeniem dnia języków obcych była gala, na której odbyło się przedstawienie: "Przewodnik po kulturze brytyjskiej". Uczniowie klas: 5b, 6a i 6b zaprezentowali przyśpieszony kurs dla chcących odwiedzić Wyspy. Był Hamlet, Romeo, Julia, a także rozmowy o pogodzie, pokaz mody no i oczywiście brytyjska herbatka :-)