18.01.2019.
Pudło w grochy albo gąbka na biegunach, czyli o zabawce uniwersalnej
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie zorganizowanym przez stowarzyszenie ,Z siedzibą w Warszawie”. Przez dwa wtorki maja grupy młodsze i starsze uczestniczyły w 1,5 godzinnych warsztatach, podczas których dzieci wykonały pomoce dydaktyczne dla swoich dysfunkcyjnych kolegów.

Rezultatem były nie tylko potrzebne pomoce przekazane ośrodkom dla dzieci dysfunkcyjnych jak i dogłębne zrozumienie potrzeb swoich rówieśników z niepełnosprawnościami.

Na drugim warsztacie spotkali się rodzice, architekci, dzieci, specjaliści od nowych technologii i dorośli z autyzmem, podczas których uczniowie wykonali interaktywną instalację, wykorzystującą wcześniej nabytą wiedzę.

Finalnie zorganizowana zostanie wystawa, której głównym elementem będą zabawki edukacyjne (wykonywane przez rodziców) oraz wszystkie produkty warsztatowe.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.