18.06.2018.
Klasy 5 w Kampinowskim Parku Narodowym
Uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami w ramach Pikniku Ekologicznego wybrali się w tym roku do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Wycieczka miała nie tylko charakter integracyjny. Jej głównym celem była przede wszystkim edukacja przyrodnicza. Las, świeże powietrze, miejsca pamięci narodowej oraz zabytki architektury - to wszystko zaoferowała nam Puszcza Kampinoska. Podczas zajęć terenowych uczniowie, wędrując po lesie, obejrzeli ciekawe miejsca i podziwiali piękno polskiej natury. Na cmentarzu wojennym uczciły ciszą pamięć żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Podczas lekcji muzealnej uczniowie zachwycali się wystawą różnorakich, rzadkich gatunków zwierząt. W świat Kampinoskiego Parku Narodowego wprowadzili nas znakomici przewodnicy Ośrodku Edukacyjnego w Granicy.