18.01.2019.
Ślubowanie pierwszoklasistów
Bardzo ważnym wydarzeniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły było ślubowanie w dniu Święta KEN - 14 października 2015. Na uroczystość przybył  Michał Szczerba- poseł na Sejm Rzeczypospolitej oraz  Adam Hać - zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola, a także Kombatanci ze Zgrupowania Chrobry II. Gala z udziałem zaproszonych gości z pewnością  na długo zapadnie w pamięci  dzieci klas pierwszych i ich rodziców. Pasowanie na ucznia jest wielkim przeżyciem i momentem, od którego dziecko staje się pełnoprawnym członkiem społeczności uczniowskiej.  Dzieci z klasy pierwszej oraz ich koledzy i koleżanki ze starszych klas przedstawiły przygotowany program artystyczny. Z wielkim przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Symboliczne  pasowanie na ucznia odbyło się poprzez gest dotknięcia każdego malucha wielkim, kolorowym ołówkiem. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości uczniowie klas I a, I b i I c wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami udali się do swoich sal na słodki poczęstunek. Życzymy wszystkim uczniom klas pierwszych wytrwałości i cierpliwości w podejmowaniu wyzwań edukacyjnych, a także wielu radości i uśmiechu każdego dnia spędzonego w naszej szkole.